antydlug.pl

biznes, finanse, ekonomia, praca

Polisa na życie
Finanse

Polisa na życie – poznaj sytuacje, kiedy szczególnie się przyda

Polisa na życie to produkt ubezpieczeniowy, którego główną funkcją jest zabezpieczanie bliskich ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Większość osób zdaje sobie sprawę z tej funkcjonalności ubezpieczenia tego typu, jednak nie można zapominać, że odpowiednio dobrany produkt może dać nam bezpieczeństwo także w innych wypadkach. Za chwilę je przedstawimy, więc serdecznie zapraszamy do czytania!

Polisa na życie – dobrze wybrane ubezpieczenie ochroni nas w wypadku straty pracy

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że absolutnie nikomu nie życzymy żadnych przykrych sytuacji. Warto mieć jednak na względzie, że ostatnie wydarzenia na świecie nie napawają optymizmem. Zgodnie z danymi analityków, jesteśmy właśnie w przededniu recesji gospodarczej. Taka sytuacja może spowodować gigantyczny kryzys na rynku pracy i utratę nawet najbardziej pewnego zatrudnienia.

Polisa na życie może nam pomóc. Jeśli wybierzemy produkt, który uwzględnia taką opcję, w wypadku straty stałego źródła dochodu, będziemy mogli liczyć na wsparcie finansowe. To szczególnie polecane rozwiązanie dla osób, które są w trakcie spłacania kredytów gotówkowych i hipotecznych. Dodatkowy zastrzyk gotówki pomoże nam przetrwać czas poszukiwania nowej pracy i jednocześnie sprawi, że nasze obecne zobowiązania nie będą dla nas zbyt dużym wyzwaniem podczas tego okresu.

Polisa na życie jako… sposób na oszczędzanie?

Ze względu na to, jak trudne mamy czasy, każda i każdy z nas powinien pomyśleć o gromadzeniu kapitału na przyszłość. Niestety, wszyscy wiemy, jak to wygląda w praktyce – bez zbudowania odpowiednich nawyków i samodyscypliny, odłożenie jakiejkolwiek kwoty może być dosyć problematyczne.

Polisa na życie to dobre wyjście także w tym wypadku. Jak to jest możliwe? Na rynku znajdziemy produkty, które łączą w sobie funkcjonalności ubezpieczenia i lokaty. Po zakończeniu polisy, jeśli nie dojdzie do sytuacji, kiedy będziemy musieli wypłacić nasze środki wcześniej, dostaniemy zwrot części zainwestowanej kwoty. Co więcej – będzie ona powiększona o odsetki, jakie nagromadzą się w trakcie okresu ubezpieczenia. To świetny sposób na realizację długo odkładanych marzeń!

Polisa na życie ochroni nas także przed wypadkami

Jak głosi stare porzekadło, wypadki chodzą po ludziach. Niestety bardzo często dochodzi do nich w momencie, kiedy jesteśmy na to najmniej przygotowani. Dobre ubezpieczenie może pomóc nam uporać się także z tym problemem. Jest to możliwe dlatego, że chociaż większość ludzi kojarzy polisę na życie z ubezpieczeniem typowo na wypadek zgonu osoby objętej ochroną, w przypadku niektórych produktów będziemy mogli liczyć na odszkodowanie także w innych przypadkach.

Przykładem może być sytuacja, kiedy nagły wypadek przekreśli naszą zdolność do wykonywania pracy zawodowej. Powtórzmy – nikomu nie życzymy źle, ale taki przykry scenariusz może się przytrafić właściwie każdemu. Jeśli wybierzemy odpowiednią polisę, będziemy mogli liczyć na odszkodowanie także w takiej sytuacji. Co więcej, może być ona wypłacana w formie renty i tym samym zapewnić nam możliwość życia bez nieustannego martwienia się o finanse.

Materiał zewnętrzny