Tutaj jesteś

Zalety i wady pożyczki z obsługą domową

10 października 2020 Ekonomia


Pożyczki z obsługą domową to coraz bardziej popularne rozwiązanie. W czasie spotkania w domu z przedstawicielem firmy można nie tylko uzyskać wszystkie niezbędne informacje, ale również dopełnić formalności. Co trzeba jeszcze wiedzieć o pożyczkach z obsługa domową?

Pożyczka z obsługą domową – zalety

Niewątpliwie największą zaletą pożyczek, które można zrealizować w warunkach domowych, jest duża wygoda. Dzięki przedstawicielowi firmy, który przyjedzie do nas można zaoszczędzić dużo czasu.

Klient nie traci czasu na dojazd do firmy, a jednocześnie w domu jest w stanie udostępnić wszystkie dokumenty niezbędne do zawarcia umowy. W sytuacji, gdy umowa zawierana jest w siedzibie instytucji finansowej każdy brak dokumentu wiąże się z koniecznością kolejnej wizyty w firmie.

Instytucje finansowe, które udzielają pożyczek z obsługą domową nie wymagają założenia konta bankowego. Pożyczaną sumę przedstawiciel wręcza do ręki pożyczkobiorcy. Dokładnie tak samo wygląda zwrot pożyczonej kwoty. Przedstawiciel po każdą ratę przyjeżdża do domu klienta.

Jest to bardzo korzystne rozwiązanie przede wszystkim dla osób starszych, które nie zawsze czują się pewnie w banku. Przelewy internetowe są dla starszych osób jeszcze trudniejsze.

Pożyczki z obsługą do domu bardzo często oferowane są dla osób zadłużonych. Instytucje finansowe bardzo często nie są zainteresowane sprawdzaniem wiarygodności klienta w BIK czy KRD. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które w przeszłości miały problemy finansowe i wpadły w pułapkę zadłużenia, przez co znalazły się w bazie dłużników.

Pożyczki z obsługą domową – wady

Pożyczanie pieniędzy zawsze niesie ze sobą konsekwencje. Trzeba pamiętać, że każde pożyczone pieniądze należy oddać. Pożyczki z obsługą domową mogą okazać się nie najtańszą propozycją.

Instytucja finansowa, która decyduje się na pożyczenie pieniędzy klientowi, który figuruje w BIK czy KRD ponosi większe ryzyko. Należy liczyć się z tym, że koszt takiej pożyczki będzie wyższy. Dodatkowo kosztowne jest zatrudnienie opiekuna pożyczki, który nadzoruje cały proces spłaty.

Pewną niedogodnością pożyczek z obsługą domową może być konieczność spłaty zobowiązania w tygodniowych odstępach. Większość firm preferuje cotygodniowe spłacanie rat. Niektóre osoby będą uważały to za zaletę, w końcu dużo łatwiej jest odłożyć mniejszą kwotę. Inne osoby mogą widzieć w tym niedogodność, gdyż wiąże się to z częstymi kontaktami z opiekunek pożyczki.

Pożyczki z obsługą domową to dobra propozycja dla osób, które w przeszłości miały problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. Jest to również wygodna oferta dla osób ceniących swój czas.

Jak wyposażyć biuro

Redakcja antydlug.pl

Jesteśmy platformą dla entuzjastów biznesu, ekonomii, finansów oraz marketingu, dostarczającą zawsze aktualne, inspirujące i praktyczne treści. Naszym celem jest dzielenie się wiedzą, trendami i najlepszymi praktykami, aby pomóc naszym czytelnikom w rozwijaniu ich umiejętności i osiąganiu sukcesu w dynamicznym świecie biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?