Tutaj jesteś

Jakie korzyści ma faktoring zagraniczny?

16 grudnia 2022 Biznes faktoring zagraniczny

Zagraniczny, międzynarodowy faktoring jest obecnie bardzo popularną usługą wśród firm działających na rynkach zagranicznych. Na czym dokładnie on polega i jakie korzyści niesie za sobą? Zobacz najważniejsze informacje na temat tej usługi faktoringowej! Artykuł powstał we współpracy z firmą finea.pl. Frima Finea jest innowacyjnym dostawcą usług faktoringu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki tym usługom firmy mogą uzyskać dostęp do konkurencyjnego cenowo finansowania wspierającego ich działalność.

Definicja faktoringu międzynarodowego

Faktoring zagraniczny czy międzynarodowy jest typem usługi faktoringowej, która skierowana jest do przedsiębiorców prowadzących transakcje z zagranicznymi kontrahentami.

Może być on stosowany przy eksporcie towarów – wówczas określany jest on jako faktoring eksportowy, ale także w przypadku importerów – wtedy jest to faktoring importowy.

Taka usługa świadczona jest przez faktora – instytucję finansową prowadzącą faktoring, nazywaną też firmą faktoringową. Jej klienci nazywani są natomiast faktorantami.

Na czym polega międzynarodowy faktoring?

W przypadku międzynarodowego faktoringu usługa ta zasadniczo jest analogiczna dla faktoringu prowadzonego w kraju. Również pomaga on w uzyskaniu pieniędzy z faktur, jeśli mają one wydłużony termin płatności.

Dzięki faktoringowi można zatem uzyskać szybko wypłatę pieniędzy w przypadku eksportu lub importu towarów oraz świadczenia usług, nawet jeśli na umowie zawarto znacznie dłuższy termin płatności.

Dodatkowo faktoring eksportowy i importowy obejmują dodatkowe usługi, między innymi wsparcie prawne, monitorowanie należności, ochronę przed wahaniami kursowymi.

Dla jakich firm przeznaczony jest zagraniczny faktoring?

Usługa ta przeznaczona jest dla każdego przedsiębiorcy, który prowadzi działalność za granicą i chce, aby była ona bezpieczniejsza.

Międzynarodowy faktoring może być wykorzystany nie tylko w przypadku firm dużych, ale też mikroprzedsiębiorstw, dlatego wielkość firmy nie ma w tym przypadku znaczenia. Analogicznie jest w przypadku branży, ponieważ usługa ta może być zastosowana w różnych gałęziach gospodarki.

Co możesz zyskać przez faktoring zagraniczny?

W kwestii jak korzyści faktoring międzynarodowy przede wszystkim zapewnia:- Wyższy poziom bezpieczeństwa w prowadzeniu transakcji międzynarodowych,

– Szybką wypłatę pieniędzy w przypadku faktur z długim terminem płatności,

– Dodatkową ochronę dzięki monitorowaniu spłaty należności,

– Zabezpieczenie przed ryzykiem kursowym,

– Możliwość ubezpieczenia należności w przypadku faktoringu bez regresu – pełnego.

Warto więc skontaktować się z firmą faktoringową prowadząca faktoring eksportowy i importowy, aby dowiedzieć się więcej na temat tej usługi oraz jej korzyści. Dzięki temu można prowadzić działalność międzynarodową jeszcze efektywniej.

Materiał zewnętrzny

Jak wyposażyć biuro

Redakcja antydlug.pl

Jesteśmy platformą dla entuzjastów biznesu, ekonomii, finansów oraz marketingu, dostarczającą zawsze aktualne, inspirujące i praktyczne treści. Naszym celem jest dzielenie się wiedzą, trendami i najlepszymi praktykami, aby pomóc naszym czytelnikom w rozwijaniu ich umiejętności i osiąganiu sukcesu w dynamicznym świecie biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?