Tutaj jesteś

Faktoring dla małych firm – kiedy warto go wybrać?

14 grudnia 2022 Finanse Faktoring dla małych firm

Usługi faktoringowe pomogły już wielu przedsiębiorcom w prowadzeniu sprawnej i płynnej działalności bez ryzyka tworzenia się zatorów płatniczych. Teraz taka usługa jest też popularna wśród mniejszych firm. Kiedy warto się na nią zdecydować?Czy faktoring przeznaczony jest tylko dla dużych firm?

Wielu przedsiębiorców zdaje pytanie – czy faktoring tylko dla dużych firm będzie dobrym wyborem? Teraz nie jest on dostępny jedynie dla firm większych, ale także dla tych działających w mniejszej skali.

Usługa jak faktoring dla małych firm, czyli finansowanie faktur jest w tym przypadku bardzo korzystnym wyborem, ponieważ pozwala ona przedsiębiorcy na pozyskanie środków zamrożonych w jego fakturach nawet w ciągu doby.Jak działa usługa faktoringu?

Usługa ta polega dokładnie na wypłaceniu pieniędzy z wystawionej faktury przez firmę faktoringową. Kwota wypłaty może wtedy sięgać nawet do 90-100% należności.

W przypadku standardowej umowy faktoringu niepełnego przedsiębiorca ponosi odpowiedzialność za niewypłacalność swojego kontrahenta. Musi więc oddać środki, gdy ten nie zapłaci za fakturę. Inaczej jest w przypadku faktoringu pełnego, gdy to firma faktoringowa przejmuje na siebie odpowiedzialność za brak zapłaty.Co może zyskać mała firma z faktoringiem?

Usługa jak faktoring dla małych firm, również określany jako mikrofaktoring, zapewnia wiele korzyści. Na stronie https://efaktor.com.pl/strefa-wiedzy/ znajdziemy wiele wiele informacji i korzyści jakie daje faktoring, zaliczane są do nich głównie:

– Szybkie uzyskanie środków z faktury przy jej wydłużonym terminie płatności,- Mniejsze ryzyko dotyczące prowadzonej działalności,- Zachowanie płynności finansowej firmy,- Dodatkowe wsparcie, na przykład sprawdzenie kontrahentów, monitoring należności,- Możliwość ubezpieczenia należności przy opcji faktoringu pełnego,- Finansowanie faktur zakupowych przy faktoringu odwrotnym, zakupowym.Kiedy warto wybrać faktoring dla małych firm?

Usługa jak mikrofaktoring dla mniejszych firm rekomendowana jest przede wszystkim dla przedsiębiorców działających w branżach, w których powszechnie wykorzystuje się dłuższe terminy płatności.

Małe firmy, które ze względu na rynkowe uwarunkowania zmuszone są wystawiać faktury z takimi terminami zapłaty, w wyższym stopniu narażone są na zatory płatnicze. Gdy zdecydują się one na mikrofaktoring, mogą wtedy znacznie obniżyć to niebezpieczeństwo i pracować sprawniej.

Faktoring dla małych firm również będzie dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy często zawierają one umowy z nieznanymi sobie bliżej kontrahentami. Wtedy warto postawić na faktoring pełny, by dodatkowo obniżyć ryzyko działalności.

Jak wyposażyć biuro

Redakcja antydlug.pl

Jesteśmy platformą dla entuzjastów biznesu, ekonomii, finansów oraz marketingu, dostarczającą zawsze aktualne, inspirujące i praktyczne treści. Naszym celem jest dzielenie się wiedzą, trendami i najlepszymi praktykami, aby pomóc naszym czytelnikom w rozwijaniu ich umiejętności i osiąganiu sukcesu w dynamicznym świecie biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?