antydlug.pl

biznes, finanse, ekonomia, praca

jak połączyć kilka pożyczek
Finanse

Jak połączyć kilka pożyczek w jedną?

Kredyty konsumpcyjne pozwalają na posiadanie rzeczy już teraz. Kupuj natychmiast, zamiast oszczędzać i odkładać. Jest to pokusa dla wielu. W rezultacie chęć posiadania zwycięża nad zdrowym rozsądkiem. Osoba taka kupuje kuszące oferty banków i możliwość niepłacenia przez pierwsze dwa miesiące. Bierze jedną pożyczkę, dwie, trzy… I nagle zdaje sobie sprawę, że obciążenie kredytowe jest przytłaczające. Co robić w takiej sytuacji?

Konsolidacja kredytów

Jeśli przyjrzeć się nazwom ofert kredytowych banków, to konsolidacji nie uświadczysz zbyt często. W większości przypadków oferowane jest refinansowanie. Wiele banków i ich klientów w ogóle nie rozróżnia tych dwóch pojęć. Ale najpierw to, co najważniejsze.

Co to jest konsolidacja https://habza.com.pl/ ? Jest to konsolidacja istniejących zadłużeń kredytowych o różnych warunkach i terminach płatności w jeden kredyt.

Na czym polega refinansowanie kredytu? Jest to zamiana istniejącego długu na nowy na określonych warunkach. Oznacza to, że bank udziela nowego kredytu, aby spłacić stary. Nowy kredyt udzielany jest na korzystniejszych dla kredytobiorcy warunkach.

Plusy i minusy konsolidacji kredytów

Korzyści z konsolidacji:

  1. Możliwość spłaty jednego długu zamiast kilku. W związku z tym kilka miesięcznych płatności o różnych kwotach i terminach zostaje zastąpionych jedną. Jeśli klient nie płaci metodami internetowymi, będzie musiał odwiedzić jeden bank (lub bankomat) zamiast kilku. Jest to z pewnością wygodne.

To także korzyść dla banku. Znaczna część zaległych długów z krótkim opóźnieniem w spłacie powstaje z powodu roztargnienia i zapomnienia klienta. A jeśli klientowi łatwiej jest kontrolować jedną płatność niż pięć, wzrasta prawdopodobieństwo terminowej zapłaty każdej kolejnej płatności.

  1. Możliwość zmiany okresu kredytowania https://habza.com.pl/ . Jeśli ciężar finansowy okazuje się nie do zniesienia, jednym ze sposobów radzenia sobie z nim jest wydłużenie dojrzałości. Pozwala to zmniejszyć wielkość każdej płatności. To prawda, że wydłużeniu terminu towarzyszy wzrost całkowitej nadpłaty na rzecz banku. Ale z drugiej strony łatwiej zapłacić mniejszą kwotę. W każdym razie kwestię tę należy dokładnie przemyśleć i przeliczyć przed podpisaniem nowej umowy.
  2. Możliwość zmniejszenia nadpłaty poprzez obniżenie kosztów kredytu. Ogólnie rzecz biorąc, oprocentowanie pożyczki zbiorczej jest niższe. Ponadto, jeśli pożyczka miała oprócz odsetek inne dopłaty na rzecz banku, można je również anulować. Na przykład pożyczka została wydana za pomocą karty. To zresztą najdroższa opcja pożyczki. Oprócz odsetek może zawierać opłatę za usługę, SMS – bankowość itp.

Wady konsolidacji:

  1. Aby konsolidacja była naprawdę opłacalna, musisz umieć obliczyć wszystkie możliwe opcje i uwzględnić wszystkie niuanse. Jak pokazuje praktyka, nie wszyscy zwykli ludzie to robią. Niektórzy uważają, że bank „na słowo”. Inni po prostu nie mogą liczyć.
  2. Przed zatwierdzeniem nowej pożyczki bank dokładnie bada pożyczkobiorcę. Całkiem możliwe, że bank odmówi klientowi, jeśli chociaż jeden z dostępnych kredytów miał zaległe płatności. Otóż tylko kredytobiorca z dobrą historią kredytową może liczyć na niski koszt.
  3. W niektórych przypadkach będziesz musiał zapłacić karę za wcześniejszą spłatę pożyczki.

Materiał partnera