antydlug.pl

antydlug.pl – biznes, finanse, ekonomia, praca

Biznes Marketing Praca

Jaki powinien być serwer dla małej firmy?

Zarządzanie zasobami sieciowymi niewielkiego przedsiębiorstwa jest możliwe tylko wtedy, gdy opiera się na dobrze funkcjonującej sieci serwerów. Jeśli dane przedsiębiorstwo ma być niezależne od dostępu do dysków zewnętrznych firm trzecich, musi ono posiadać własny serwer, który zapewni jej istnieje w cyfrowym świecie.

Cechy dobrego serwera

Małe i średnie firmy, powinny zdecydować się na zakup kompleksowych rozwiązań, dzięki którym zarządzanie własnymi danymi będzie dużo łatwiejsze. Dlatego dobry serwer dla małych firm, powinien posiadać następujące funkcje:

1. Skalowalność – mała firma nie zawsze musi małą pozostać. Z reguły firmy rozwijają się, co wymusza na ich właścicielach implementację nowych, znacznie bardziej rozbudowanych instalacji sieciowych. Serwer dla małej firmy powinien być zaprojektowany w ten sposób, by możliwe było rozwinięcie jego możliwości i to nawet za kilka lat.

2. Pamięć – jeśli serwer ma spełniać określone zadania, to w przypadku małych firm jego pamięć powinna oscylować w granicach co najmniej 500 GB. Oczywiście konstrukcja serwera powinna umożliwiać jego rozbudowę w celu zwiększenia rezerwuaru dostępnych zasobów.

3. Wejścia – dobry serwer dla małej firmy powinien posiadać szereg wejść zewnętrznych, takich jak Fast Ethernet lub Gigabit Ethernet oraz porty USB. Dużą zaletą będzie zaimplementowany port eSATA. Wejścia powinny występować co najmniej podwójnie, by w trakcie awarii móc je zastąpić innym wejściem.

Uwaga! Każdy firmowy serwer powinien być tak zaprojektowany, by mógł on funkcjonować bez przerwy!

Serwer to nie wszystko

Jeśli serwer ma spełniać swoją rolę, to musi być on wyposażony również w odpowiednie zasilanie i w kompleksowy, zainstalowany system operacyjny. Jeśli chodzi o zasilanie, to musi ono zapewniać nieprzerwaną pracę. Dobrym rozwiązaniem są UPS-y, a także inne narzędzia, dzięki którym (przez co najmniej kilka godzin) serwer może pracować.

Jeśli chodzi o system operacyjny, to w przypadku niewielkich firm sprawdzą się kompilacje Windowsa lub Apple. Jeśli chcemy dodatkowo zabezpieczyć serwer atakami, możemy do zarządzania nim wybrać Linuksa. Ten specyficzny system operacyjny nie jest tak popularny jak „okienka”, dlatego liczba ataków na niego jest relatywnie niższa.

Podsumowanie

Serwery dla małych firm wcale nie muszą mieć olśniewających parametrów pracy. Wystarczy, że zapewnią one bezproblemowe korzystanie z zasobów sieciowych firmy. Dzięki temu nasze przedsiębiorstwo będzie mogło stale dostarczać swoim Klientom tego, czego potrzebują najbardziej: informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.