antydlug.pl

antydlug.pl – biznes, finanse, ekonomia, praca

Biznes Finanse Zakupy

Usługi księgowe online – co trzeba o nich wiedzieć?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest równoznaczne z koniecznością rozliczeń podatku oraz wzmożonych kontaktów z Urzędem Skarbowym oraz Zus – em. Jeszcze przed rozpoczęciem działalności należy rozważyć, czy wybrać księgowość online czy tradycyjny model oparty na współpracy z biurem rachunkowym. O czy trzeba pamiętać wybierając rodzaj księgowości?

Biuro rachunkowe – co warto wiedzieć?

Tradycyjna księgowość polega głównie na księgowaniu przychodów, kosztów oraz wypełnianiu deklaracji podatkowych i wysyłaniu ich do urzędów.

Przedsiębiorca zobowiązany jest dostarczyć dokumenty, które następnie są księgowane. Zaletą pracy z biurem rachunkowym jest możliwość osobistego kontaktu z księgowym, który w momencie problemów czy wątpliwości jest w stanie wytłumaczyć zawiłości podatkowe.

Niestety dużą uciążliwością może być konieczność dostarczania dokumentów w godzinach pracy biura. Nie każdy przedsiębiorca jest w stanie wygospodarować na to odpowiednią ilość czasu.

Dla kogo jest księgowość online?

Usługi księgowe online z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców. Dlaczego?

Księgowość online zajmuje się dokładnie tym samym, co tradycyjne biura rachunkowe. Różnica polega wyłącznie na tym, że dokumenty dostarczane są drogą internetową. Ogromna zaletą jest możliwość wysłania dokumentów o każdej porze dnia i nocy. Wiadomo, że przedsiębiorcy bardzo często dopiero po godzinach pracy zajmują się podatkami.

Usługi księgowe online polegają na generowaniu dokumentów niezbędnych do rozliczeń z US czy Zus- em. Jednocześnie możliwe jest prowadzenie systemu magazynowego, modułu kasa/bank czy kadr i płac niezbędnych w momencie, gdy przedsiębiorca zatrudnia pracowników.

Dużą zaletą księgowości internetowej jest dużo niższa cena niż w momencie podjęcia współpracy z tradycyjnym biurem rachunkowym. Koszty poniesione w firmie mają ogromne znaczenie dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność, a ich zasoby finansowe są bardzo ograniczone.

Wadą usługi księgowej online może okazać brak możliwości kontaktu osobistego z księgowym, który również jest w stanie doradzić, jak poprowadzić działalność firmy.

Usługi księgowe online przeznaczone są przede wszystkim dla małych przedsiębiorstw, którzy w dużej mierze są w stanie samodzielnie prowadzić rozliczenia. Przedsiębiorcy prowadzący księgowość uproszczoną, gdzie ma zastosowanie metoda ryczałtowa lub książka przychodów i rozchodów mają możliwość prowadzić rozliczenia samodzielnie, skorzystać z pomocy profesjonalnych księgowych lub powierzyć rozliczenia bankom, które również wprowadziły ją do swojej oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.