antydlug.pl

antydlug.pl – biznes, finanse, ekonomia, praca

prawnik
Finanse

Jak znaleźć skutecznego prawnika w sprawie oddłużeniowej przez Internet?

Coraz więcej konsumentów poszukuje doradztwa prawnego w sieci. To co się wydarzyło w naszym kraju, Europie i na świecie w minionych miesiącach na pewno miało na to wyraźny wypływ. Epidemia covid-19 doprowadziła do tego, że ogromna liczba ludzi straciło zatrudnienie i popadło w spiralę długów. Zatem gdzie szukać doradztwa prawnego w sieci, żeby było rzetelne, na wysokim poziomie i za rozsądną cenę?

Dłużnicy najczęściej poszukują prostego rozwiązania, które nie istnieje. Zaciąganie nowych pożyczek zazwyczaj nie naprawia sytuacji, tylko jeszcze mocniej zacieśnia spiralę długów. Żeby uwolnić się z takiej spirali zadłużenia niezbędna jest pełna analiza sytuacji finansowej osoby zadłużonej. Po prostu każda sytuacja jest inna i trzeba indywidualnie ustalić sposób oddłużania.

Spośród wielu możliwości możemy wybrać takie wyjścia jak negocjacje z wierzycielem, konsolidację kredytu, oddłużanie chwilówek albo proces sądowy. Za każdym razem najlepiej jest zapytać o radę prawnika, ale mającego doświadczenie w sprawach z zakresu antywindykacji. 

Niestety życie pokazuje, że zdecydowanie zbyt wielu ludzi radzi się znajomych bądź poszukuje porad prawnych na forum internetowym. Tego rodzaju witryny nie są najlepszym miejscem, bo nie mamy pojęcia kto do nas pisze po drugiej stronie i jakie ma doświadczenie oraz wiedzę prawną. Może być tak, że rzekomy prawnik, który udziela nam przez Internet porad ma jeszcze mniejsze pojęcie w tym temacie od nas samych. A tego przecież nie chcemy.

W związku z powyższym, jeżeli korzystamy z doradztwa prawnego na forach dyskusyjnych, to ważne jest, aby te porady były udzielane zawodowych prawników. Jednym z wyjątków w tym zakresie jest forum dla zadłużonych współtworzone przez prawników z kancelarii Eurolege. Jest to Kancelaria, która od lat zajmuje się sprawami finansowymi i antywindykacją. 

Dodatkowo kancelaria ta pomaga odzyskiwać środki przysługujące konsumentom od instytucji bankowej. Nie każdy wie, że jeżeli spłacił przed czasem pożyczkę lub kredyt, to przysługuje mu zwrot prowizji bankowej

Oczywiście taka porada nie zawsze rozwiąże problem i powinniśmy osobiście skonsultować się z prawnikiem. Podczas takiej rozmowy można naświetlić punkt po punkcie całą sprawę oraz przedłożyć dokumentację do analizy. Nie trzeba umawiać się na osobiste spotkanie w kancelarii, ponieważ w tych czasach wszystko można załatwić przez Internet. Ilość firm świadczących usługi oddłużania zwiększyła się w ostatnich czasach.

Jeżeli mamy problemy finansowe, to prędzej czy później sprawa trafi do sądu. Wtedy otrzymamy z sądu list, w którym będzie sądowy nakaz zapłaty albo wyrok zaoczny

Prawnik pomoże nam napisać do sądu sprzeciw od nakazu zapłaty albo odpowiedź na pozew. To nie jest takie proste jak się wydaje, bo podniesienie niewłaściwych zarzutów może sprawić, że przegramy sprawę sądową i trzeba będzie spłacić dług, który jest w rzeczywistości nienależny.

Pomoc prawnika jest bardzo potrzebna, bo działając samodzielnie możemy sobie tylko dodatkowo zaszkodzić niż pomóc. Co ważne analiza sprawy przez specjalistę w tej kancelarii jest w pełni bezpłatna. Niezaprzeczalnie taka wstępna konsultacja odpowie na wiele wątpliwości i wyjaśni, czy mamy szansę na oddłużenie. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw rozsądnie będzie skorzystać z doradztwa specjalistów, którzy podpowiedzą jakie kroki podjąć, aby wyjść na prostą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.